Optoma BL-FP240A P-VIP 240W Lamp - 240 W Projector Lamp - P-VIP - 3500 Hour, 6000 Hour Economy Mode
Category Lamps
Out of Stock
Item Code: 3394378
Category Lamps
Manufacturer Optoma Technology
Description
Lamps
Genuine Optoma lamps have been tested and designed to work specifically in your Optoma projector.
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.45lb
Height
4in
Width
5in
Length
4.7in
Brand
Optoma
Brand Name
Optoma
Category
Lamps
Compatibility
Optoma DLP Projectors:
  • TX631-3D
  • TW631-3D
Lamp Life
3500 Hour
Lamp Power
240 W
Lamp Technology
P-VIP
Manufacturer
Optoma Technology
Manufacturer Part Number
BL-FP240A
Marketing Information
Product Name
BL-FP240A P-VIP 240W Lamp
Product Type
Projector Lamp
Starting from
/
21%
Compare
Out of Stock
Item Code: 3394378
Manufacturer Optoma Technology
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.45lb
Height
4in
Width
5in
Length
4.7in
Brand
Brand Name
Category
Compatibility
Optoma DLP Projectors:
  • TX631-3D
  • TW631-3D
Lamp Life
3500 Hour
Lamp Power
240 W
Lamp Technology
P-VIP
Manufacturer
Optoma Technology
Manufacturer Part Number
BL-FP240A
Marketing Information
Product Name
BL-FP240A P-VIP 240W Lamp
Product Type
Projector Lamp
Starting from
/
21%